Sevgisiz

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 16. kez düzenlenen Filmekimi bu yıl Ankara da 13-17 Ekim tarihlerinde yapılacak..

Orjinal Adı: Nelyubov
Yönetmen: Andrey Zvyagintsev
Oyıncular: Mariana Spivak, Alexei Rozin, Matvei Novikov, Marina Vasilieva, Andris Keishs, Alexei Fateev
Yapım: Rusya, Fransa, Belçika, Almanya / 2017 DCP / Renkli / 127 Rusça; Türkçe altyazılı
2017 Cannes Jüri Ödülü
2017 Münih En İyi Uluslararası Film

Birbirlerine karşı nefretle dolu bir kadınla bir erkek ve arka odada, korku içinde gözyaşlarına boğulmuş çocukları… Sevgisiz, bu çocuğun ansızın ortadan kaybolması üzerine onu aramaya başlayan, boşanma arifesindeki bir karı-kocanın bezginlik ve pişmanlıkla yaralı çabalarının hikâyesini anlatıyor. Günümüz Rus sinemasının büyük ustası Andrey Zvyagintsev, şiddetle, kavgayla ve sevgisizlikle yoğrulmuş, hayalleri kırılınca ağlamayı bile unutmuş bir toplumun portresini post-modern bilgi çağı filtresinden çiziyor. Yozlaşmış, çürümüş, hayati değere sahip kurumları ardı ardına işlevsiz hale gelmiş Rus toplumu, yönetmenin otopsi masasında.

Tarih: 13 Eki 2017 16:00
Yer: Büyülü Fener Kızılay Salon 1
Biletler Biletix’te satışta.
Bilet Fiyatları:

1.Kategori – Tam : 17,00 TL Öğrenci: 14,00 TL

    www.ankara.net.tr | kültür, sanat, sosyal yaşam rehberi, şehrin kalbi 2008 yılından beri yayın hayatına devam etmektedir. Ankara ya dair bilgiler haberler kültür sanat etkinlikleri, şehir rehberi, yeme içme mekanları, kültür sanat haberleri ve daha fazlası sizlerle...

    Önerilen Yazılar

    Facebook Yorumları