Fortunata

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 16. kez düzenlenen Filmekimi bu yıl Ankarada 13-17 Ekim tarihlerinde yapılacak.

Orjinal Adı: Fortunata
Yönetmen: Sergio Castellitto
Oyıncular: Jasmine Trinca, Stefano Accorsi, Alessanro Borghi, Edoardo Pesce, Hanna Schygulla
Yapım: İtalya / 2017 DCP / Renkli / 102 İtalyanca; Türkçe altyazılı
2017 Cannes En İyi Kadın Oyuncu–Belirli Bir Bakış (J. Trinca)

Adının anlamı “şanslı” belki ama yıkıcı evliliğinin enkazından sağ kurtulmaya çabalayan bir kadın Fortunata. Bir kuaför açmak için olanca gücüyle çalışıyor, bu esnada da sadece küçük kızı elinden tutuyor. Tek bir amacı var; yoluna taş koymaya bir hayli hevesli erkeklerle dolu bu büyük şehirde kendini özgür kılıp, hayata karşı dimdik durmak… Bugün değilse bile yarın, kendi varlığı dışında hiç kimseyi umursamadan mutlu olmak… Sergio Castellittonun Fortunata’sı Romanın arka sokaklarında güçlü bir kadının fırtınasından doğan, delişmenliğiyle Fellini tonlarına çalan bazen eğlenceli bazen de can yakıcı bir film.

Tarih: 13 Eki 2017 19:00
Yer: Büyülü Fener Kızılay Salon 1
Biletler Biletix’te satışta.
Bilet Fiyatları:

1.Kategori – Tam : 17,00 TL Öğrenci: 14,00 TL

    www.ankara.net.tr | kültür, sanat, sosyal yaşam rehberi, şehrin kalbi 2008 yılından beri yayın hayatına devam etmektedir. Ankara ya dair bilgiler haberler kültür sanat etkinlikleri, şehir rehberi, yeme içme mekanları, kültür sanat haberleri ve daha fazlası sizlerle...

    Önerilen Yazılar

    Facebook Yorumları