Doğa Bilici & Burak Erman – Şan Resitali

PROGRAM:
A.L.WEBBER “Amigos Para Siempre”
G.DONIZETTI “Don Pasquale” operasından Norina’nın aryası “Quel Guardo il Cavaliere”
R.FAVLO “Dicitencello Vuie”
V. BELLINI “I Capuleti Montecchi” operasından Giulietta’nın aryası “Oh quante volte”
G.PUCCINI “La Boheme” operasından Musetta’nın aryası “Quando m’en vo”
E. De CURTIS “Non Ti Scordar Di Me”
E. De CURTIS “Torna A Surriento”
L.BERNSTEIN “Candide” operasından Cunegonde’nin aryası “Glitter and Be Gay”
A.LARA “Granada”
G.VERD “La Traviata” operasından Violetta ve Alfredo’nun düeti “Libiamo ne’ lieti calici”
DOĞA BİLİCİ
1994 yılında Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. Lise döneminde piyano,koro ve solfej eğitimi aldı. Lise Çok Sesli Korosu ile korist ve solist olarak çeşitli eserler seslendirdi. Can Atilla’nın bestelediği 80.Yıl Oratoryosu ve Mamma Mia müzikali başta olmak üzere birçok etkinlikte yer aldı. 2012 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’ne kabul edildi. Soprano burada şan çalışmalarına Gölge Şekeranber başladı. Bilkent Gençlik Korosunda yer alarak Elena Puşkova yönetiminde Mahler Binler Senfonisi de dahil olmak üzere birçok konserde yer aldı. A Adnan Saygun Konser Salonu ve Bilkent Üniversitesi kütüphanesinde resitaller verdi, sahne ve sınıf konserlerinde yer aldı. Pervin Çakar ve Prof.Dr.Erol Belgin ustalık sınıfına dinleyici, Helge Dorsch, Eleonore Marguerre, Tiziana Scandaletti, Celal Erdeniz ve Veronique Daniels ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı. 2012-2016 yılları arasında Bilkent Müzikal topluluğu bünyesinde konserler ve çeşitli Broadway müzikallerinde rol aldı. 2015 yılında “Hepimiz Genciz” projesinde Burak Tüzün şefliğinde Bilkent Senfoni Orkestrası ile gerçekleştirilen konserde solist olarak yer aldı. 2016 yılında Halil İnalçık adına düzenlenen Phil Reno şefliğinde GoodFellas Ensemble eşliğinde gerçekleştirilen Gençlik Konserinde ve Burak Tüzün yönetimindeki Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile gerçekleştirilen Bursa Tiyatro Festivali açılış konserinde yer aldı. Bilkent 30.Yıl Festivali Kapsamında düzenlenen “Şanın Şaaşalı Dünyası” konserinde solist olarak çeşitli arya ve düetler seslendirdi.2017 yılında Bilkent Üniversitesi “Oda Müziği Festivali”nde yer alarak F.Schubert’in klarnet ve piyano eşlikli “Der Hirt auf dem Felsen” eserini seslendirdi. Yine 2017 yılında Bilkent Tiyatro Sahnesi’nde gerçekleştirilen Klasik ve Müzikallerden seçmelerden oluşan konserde yer aldı. Şan çalışmalarına halen Gölge Şekeranber ile devam etmektedir.

BURAK ERMAN
1969 yılında Ankara’da doğdu. 1988 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü Keman Anasanat Dalını kazandı.Keman eğitimini Prof. Nuray Özen ile sürdürürken aynı yıllarda yardımcı dal olarak Şan derslerini Ankara Devlet Operası solistlerinden Cumhur Böler ile sürdürdü.1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı bünyesinde Şef Muzaffer Arkan yönetiminde çalışmalarını sürdüren çoksesli koroya tenor olarak girdi. Bu koro ile yurtiçi ve yurtdışı birçok konserde 1. tenor olarak görev aldı. Aynı yıllarda ODTÜ Bahar Şenlikleri kapsamında solo konserler verdi.1989-1990 yıllarında TRT’de canlı yayınlanan ‘Gün Başlıyor’ programında haftalık olarak Napoliten parçalar ve Azeri türküler performansları gerçekleştirdi. TRT programlarında birçok sanatçıya keman ile eşlik etti.1993-1995 yılları arasında TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu’nda çalışmalarını sürdürerek çok sayıda konserde görev aldı. 1992-1995 yılları arasında TRT Müzik Dairesi TSM şubesinde görev aldı. 1992-1995 yılları arasında Kırıkkale Lisesi’nde müzik öğretmeni olarak görev yaptı. 1996-2003 yılları arasında Başkent Üniversitesi Koleji Ayşe abla Okullarında müzik öğretmenliğinin yanında zümre başkanlığı görevini de yürüttü. 2003 yılından itibaren Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları bünyesinde orkestra çalışmalarını ve müzik eğitimciliği görevini sürdürmektedir. Kurduğu öğrenci orkestrası ile Hürriyet gazetesinin 2008 yılında düzenlediği müzik yarışmasında düzenleme dalında 1.lik ödülüne layık görüldü. 2010 yılında Prof.Dr. Muammer SUN ile Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları marşı çalışmalarını yürüttü.2016 yılından beri Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Gölge Şekeranber’in sınıfına devam etmektedir.

ELİF ÖNAL (Piyano Eşlik)
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Prof. Tuvana Alton ile başladığı piyano eğitimini Yüksek Lisans (Master) programından mezun olarak tamamladı. 2005’te çalışmalarını Prof. Namık Sultanov ve Gülnara Azizova ile yaptığı Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin Sanatta Yeterlik (Doktora) programından mezun oldu. Viyana’da Roland Batik, Salzburg Mozarteum Akademisi’nde Christopf Lieske, İstanbul’da Frank Braley, Leontina Margulis, Gülsin Onay ve Hüseyin Sermet ile master-class çalışmaları yaptı. 1999 yılında ANAÇEV’in düzenlediği piyano yarışmasında “En İyi Türk Eseri Yorumcusu” ödülünü kazandı. Kuruculuğu ve üyeliğini yaptığı oda müziği topluluğu Bilkent Su Trio ile 2011 Donizetti Ödülleri “Yılın Klasik Müzik Topluluğu” ödülünü aldı.Doç. Elif Önal Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda piyano bölümü öğretim üyesidir. Aynı zamanda müzik çalışmalarına Bilkent Piyanolu Üçlü ile yaptığı oda müziği konserleri ve solo çalışmalar ile devam etmektedir.

Tarih: 11 Ekim 2017 20:00
Yer: Podium Hall
Biletler Biletix’te satışta.
Bilet Fiyatları:

1. Kategori – 50.00 TL

 

    Önerilen Yazılar

    Facebook Yorumları